Petra Hartová

výživová specialistka, fitness trenérka, mentorka a lektorka

MŮJ PŘÍBĚH

„Terapie těla jídlem a pohybem, hlavou i srdcem.“

Od malička mám ráda férovost a upřímnost

Láska k pohybu a jídlu mě provází celý život. Byla jsem velmi aktivní dítě a v mládí se věnovala házené. Díky tomu jsem se v životě naučila hrát sama za sebe i týmově a fér.

Skvělý základ do života mi dala má maminka. Vedla mě v určitém zdravém řádu a režimu a také mě nechávala svobodně se rozhodovat, stejně jako to dnes já dělám pro vás. 

Má cesta k fitness a výživě

I když jsem házenou milovala, ve 20 letech jsem s ní skončila. Energie jsem ovšem měla stále na rozdávání a bylo ji třeba někde využít. Proto jsem začala cvičit ve fitku. Zpočátku mi cvičení v posilovně moc neříkalo, ale postupem času se z něj stala na 20 let droga. Posilování mě natolik pohltilo, že jsem se v této oblasti začala sama vzdělávat. Dnes si pevné tělo a mysl  udržuji už spíše lehčím a funkčním posilováním.

Když se mi 4 roky po svatbě narodil syn, do sebevzdělávání jsem se pustila naplno. Získala jsem licenci fitness trenéra a žila pro rodinu a svou vášeň. Po narození dcery už jsem se nechtěla vrátit do zaměstnání, doplnila jsem vzdělání o oblast výživy a díky tomu jsem si v roce 2013 mohla otevřít vlastní poradnu. Kromě běžné klientely jsem připravovala i ženy a dívky na soutěž „Bikiny fitness“.
Praxí jsem zjistila, jak důležitou roli hraje v hubnutí i posilování hlava. Proto jsem se zaměřila i na psychickou stránku člověka a pustila se do studia a praktikování kvantové terapie. Díky tomu jsem dnes schopná poskytnout svým klientům komplexní služby. Sama tento komplex nazývám „Terapie těla jídlem a pohybem, hlavou i srdcem.“

Krizové období mě posílilo

Každý z nás má svou životní cestu, své radosti i trápení. V mém životě nastal velký zlom v roce 2016, kdy jsem se rozhodla ukončit své manželství. 20 let společného života najednou skončilo. Pro mě a mé děti nastaly krušné roky – náhle jsme ztratili bezpečí, zázemí i klid. Na druhou stranu jsem v této krizi poznala, jak silná vlastně jsem. Když mě něco dostalo na kolena, snažila jsem se co nejrychleji vstát a dlouho se nelitovat. Stejně, jako když jsme prohrávali v házené, nevzdávali jsme se až do konce zápasu. Mé tělo vydrželo tu obrovskou zátěž bez nemocí a dlouhodobějších následků, i když jsem cítila úbytek fyzických sil. A za to jsem svému tělu moc vděčná. Ukázalo se, že celoživotní trénink, jak fyzický, tak i ten psychický, bohatý a pestrý jídelníček, znalosti, upřímnost k sobě, otevřená mysl i srdce a selský rozum, mě vlastně zachránil. Dnes z této zkušenosti čerpám pro sebe, své děti i své klienty.

Mé doporučení

Život nám připravuje těžké zkoušky, na které někdy nejsme vůbec připraveni. Z vlastní zkušenosti ovšem vím, že pokud budete mít SILNÉ TĚLO A VÍRU V SEBE, zvládnete všechny stresové situace. Vyberte si cestu bez zloby a hněvu a uleví se i vám. S poctivým záměrem se vám z těžkých situací bude dostávat snadněji.

Mé tělo a mysl jsou pro mě těmi nejlepšími parťáky, a právě díky nim jsem zvládla ustát i ty nejnáročnější momenty ve svém životě.

Díky životní krizi jsem dostala novou příležitost žít bohatší a zdravější život. Odrazila jsem se ode dna, otevřela oči dokořán, začala si více vážit sama sebe a nastavila lépe svoje hranice. Nastolila jsem si rovnováhu ve všech rovinách svého života: osobní, partnerské, pracovní i finanční. Díky tomu každé ráno vstávám s úsměvem.

Pořady a podcasty

Youtube - vlastní kanál s videi zaměřené na tělo, jídlo, pohyb, mysl, srdce.
MALÉ VAŘENÍ - 1. a 2. část - moje účast v televizním vysílání na ČT1 v pořadu "Sama doma" na téma "Neplodnost".
SPOTIFY/PODCASTY - podcast "Redline" u Kamili Paličkové na téma "Psychosomatika a hubnutí" - Ženy nehubnou, protože jsou vyčerpané a jí příliš málo.
Youtube
Malé vaření - 1. část
Malé vaření - 2. část
Spotify
Podcasty

Youtube

Malé vaření – 1. část

Odkaz:
Česká televize – Sama Doma

Malé vaření – 2. část

Odkaz:
Česká televize – Sama Doma

Moje certifikáty

K nahlédnutí sdílím získané certifikáty za celou dobu mého fungování. Sebevzděláváním pokračuji dále.

Napište mi

VAŠE SPOKOJENOST VE SPOJENÍ SE VZÁJEMNOU DŮVĚROU JSOU MOJÍ HLAVNÍ ODMĚNOU.
Copyright © Petra Hartová. Všechna práva vyhrazena.
Proudly designed with AIDAstudio.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram