8. 8. 2022

JAK FUNGUJÍ POZITIVNÍ A NEGATIVNÍ EMOCE NA ZMĚNU TĚLA?

Když děláme to, co milujeme, cítíme prakticky stále radost😊 a naplnění. Radost nás nabíjí. Jak reaguje naše tělo❓Cítíme sílu a tuto sílu můžeme skvěle pozitivně využít pro pěstování našeho těla🕴️ a díky tomuto emočnímu náboji o to lépe svoje tělo měníme k lepšímu (pokud víme, jak správně a chutně vyváženě jíst, aby se uspokojilo mimo tělo i duše👤😊 a k tomu se smysluplně hýbat).

Jak fungují negativní emoce na tělo❓

Pokud někdo prožívá nesnadné období (ať už hormonální bouři v pubertě nebo proživá těžké chvíle v nějakých životních událostech), pak je jejich tělo v napětí a ve zmatku a může se to projevovat různě 👉 nadváhou, podváhou, náladovostí, apatií, vyčerpaností apod..

To nejlepší ohledně těla, co pro tyto lidi můžeme udělat, je pomoci jim k vyváženému jídelníčku a alespoň dbát na pravidelné procházky.

Z psych.hlediska poskytnout jim důvěrné a tím bezpečné prostředí, zajímat se o ně, abychom jim co nejlépe porozuměli - bez posuzování. Proč❓Aby vědeli, že jsou pro nás důležití (s nastavením určitých hranic samozřejmě, respektem a úctou) a tím jsme tento vztah a pouto upevňovali, aby věděli, pokud by potřebovali jakoukoliv pomoc nebo radu, že se na nás můžou s důvěrou obrátit. 😊

Já miluji jídlo i jeho přípravu a miluji, když můžu udělat radost těm, koho miluji. Tentokrát to byla dcera. I když pro nás rodiče i děti není ta puberta jednoduchá😊, přesto věřím, že když se na to snažíme divat i jinak, než se všeobecně mluví (že je to děs), něco si i nastudujeme a podaří se udržet si nadhled nebo odstup, že to jde zvládnout. Věřím tomu. 😊 aneb:

👉 Výpečky z krkovice s bramborovou kaší

👉 Krtkův dort

Související příspěvky

Copyright © Petra Hartová. Všechna práva vyhrazena.
Proudly designed with AIDAstudio.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram