1. 8. 2022

24 HODINOVÝ PŮST

ZDRAVÍ – PREVENCE – IMUNITA - UDRŽITELNÉ ZHUBNUTÍ A ZESÍLENÍ – LÉČBA NEMOCÍ – OČISTA DUCHA (lepší „JÁ“) 🙂

DoporučujI v rámci účinku a nepoškození organismu spíše těm, kteří:

 • mají jistotu, že nejsou dlouhodobě v podvýživě
 • jsou schopni vyhradit si na tento den potřebný klid, kdy nemusí řešit nic zásadního ani fyzicky ani mentálně
 • kdo si je málo jistý a cítí z hladu strach, může začít 12ti hod. půstem a pak teprve přejít k 24 h. půstu

Svým klientům doporučuji zvolit 24 HODINOVÝ PŮST (nebo 12ti hodinový) až po delší době naší spolupráce, kdy mám jistotu, že je jejich stravovací režim už v pořádku a že má tělo z hlediska makroživin (sacharidy x bílkoviny x tuky) fyzicky vše, co potřebuje a klienti tak pochopí, co je pro jejich tělo to nejlepší včetně toho, že ze stravy vyloučí konzumaci polotovarů a všech těchto potravin, které tělo naopak zanášejí a neprospívají mu ani z hlediska zdraví ani z hlediska podpory redukce tuku a zesílení. Pak klienta seznámím s podrobnostmi a po vzájemné domluvě půst může vyzkoušet. Ten můžeme aplikovat např. 1x týdně nebo 2x měsíčně. Samozřejmě máme před půstem informace o tělesné analýze z InBody 230, abychom mohli v následujícím měření (např. po měsíci) zjistit, jaký účinek to na tělo a na psychiku, resp. myšlenky klienta má.

1. CO JE HLADOVĚNÍ?

JE TO STAV ORGANISMU, KDY SE JEHO ENERGETICKÉ VÝDAJE VŮBEC NEDOPLŇUJÍ ZVENKU A JE NUCEN EXISTOVAT JEN NA ÚKOR VNITŘNÍCH ZÁSOB.

Podstatou hladovění je pravidelnost a jeho smyslem je uvědomělé využití značné energie, která se jinak spotřebovává při látkové přeměně. Tato volná energie je při hladovění naším organismem využita k OČISTĚ OD USAZENIN, K REGENERACI A PŘINÁŠÍ CELKOVÉ OMLAZENÍ ORGANISMU.

2. CO ZJISTÍME PŘI PRAVIDELNÉM DODRŽOVÁNÍ I KRÁTKODOBÝCH PŮSTŮ?

 • lépe odoláváme různým infekcím – zvyšuje se imunita
 • více ovládáme svoji vůli
 • lépe se přizpůsobujeme tvrdším podmínkám
 • MĚNÍ SE NAŠE „JÁ“

3. ČEHO SE ORGANISMUS PŘI HLADOVĚNÍ ZBAVUJE V PRVÉ ŘADĚ?

 • TUKŮ
 • různých SOLÍ (soli vápníku, kuchyňské soli)
 • STARÝCH A NEMOCNÝCH BUNĚK
 • OHNISEK INFEKCE
 • ATEROSKLEROTICKÝCH PLÁTŮ (nános tukových usazenin v tepnách zamezující přirozený průtok krve způsobující postupně řadu cévních onemocnění)

První 1-2 dny hladovění, kdy je v organismu ještě zásoba jaterního cukru (glykogenu), se tuky spalují úplně. Biochemici tomu výstižně říkají, že „tuky hoří v ohni sacharidů“.

4. JAK NA TO A CO DOPORUČUJEME?

 • den před hladověním žádnou anaerobní silovou zátěž nebo těžkou fyzickou práci
 • pokud běháte aerobně delší trasy nebo cvičíte silově, po této zátěži doporučujeme ještě 1 den jíst podle potřeby plně a teprve další den hladovět
 • po hladovění doporučujeme cvičit aerobně nejdříve a lehčeji nejdříve 1 den po půstu, silový trénink nejdříve 2 dny po půstu, kdy se stravujete už celé 2 dny plně

Hladovění 24 hodin můžeme začít tak, že:

 • ráno se běžně nasnídáme a ukončíme půst druhý den ráno také snídaní (viz bod 5 - první jídlo po půstu)
 • večer se střídmě navečeříme a příštího dne večer půst ukončíme také večeří (viz bod 5 - první jídlo po půstu) nebo
 • můžeme začít půst posledním běžným obědem v poledne a příští den v poledne obědem hladovění ukončit (viz bod 5 první jídlo po půstu)

Je nutné DODRŽOVAT STEJNÝ ČAS posledního běžného jídla před zahájením půstu a první jídlo po ukončení půstu.

Pijeme destilovanou nebo pramenitou vodu. Váhající nebo nejistí lidé si můžou destilovanou nebo pramenitou vodu vylepšit ¼ čajovou lžičkou medu nebo čajovou lžičkou čerstvé citrónové šťávy.

5. CO PO UKONČENÍ 24 HODINOVÉ HLADOVKY?

Na konci hladovky musí být první přijatou potravou salát z čerstvé zeleniny nebo ze strouhané syrové mrkve a zelí a k ochucení můžeme použit jablečný ocet, citron nebo pomeranč. Takové jídlo působí jako metla na střeva. Poté můžeme jíst zeleninu vařenou v páře nebo podle naší individuální domluvy.

Důležité upozornění!!!!!!!!!

1.jídlo po hladovce NIKDY nesmí být maso, sýr, vejce, máslo, ryby, ořechy, semena. První jídlo se musí skládat jen ze syrového zeleninového salátu nebo k němu přidáme trochu zeleniny vařené v páře – 5% objemu celého jídla. Po 24-hod. hladovění pokračujeme v této stravě nejlépe 2 dny nebo se spolu domluvíme individuálně vzhledem k Vašemu režimu, celkovému zatížení a potřebě.

Konečné upozornění:

Hladovění je určitá řehole, která má svůj přísný řád. Pokud chceme dosáhnout žádaných výsledků, musíme tento řád dodržovat. Odměnou nám budou dobře fungující orgány, zdravé sebevědomí, veselá mysl 🙂 a schopnost se dívat na problémy doprovázené náš všední život s nadhledem.

Kromě obnovení fyzické rovnováhy organismu dosáhneme nové úrovně životní síly a životního optimismu.

TĚŠÍME SE NA VAŠI RADOST Z DALŠÍCH VÝSLEDKŮ. 🙂

„Co nevyléčí hlad, nevyléčí žádný lék.“ (Hippokrates)

Související příspěvky

Copyright © Petra Hartová. Všechna práva vyhrazena.
Proudly designed with AIDAstudio.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram